Nowość w Alior Banku: linia gwarancyjna faktoringu z gwarancjami z BGK

  • 16 Paź 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
W ofercie banku dla przedsiębiorców pojawiła się możliwość skorzystania z gwarancji dzięki środkom z Funduszu Gwarancji Płynnościowych BGK. Propozycja, będąca częścią rządowej tarczy antykryzysowej, kierowana jest do mikro, małych, średnich i dużych firm, które borykają się ze skutkami pandemii i mają lub chcą uzyskać limit faktoringowy.
Nowość w Alior Banku: linia gwarancyjna faktoringu z gwarancjami z BGK

Na czym polega oferta?

Nowi i dotychczasowi klienci biznesowi Alior Banku mogą ubiegać się o finansowanie w formie faktoringu niepełnego lub odwrotnego w celu zabezpieczenia płynności finansowej firmy. Gwarancja trwa przez 24 miesiące (maksymalnie okres kredytu i 3 miesiące) i obejmuje do 80% kwoty limitu faktoringowego. Jej wartość może wynosić do 200 mln zł, podczas gdy górna granica kwoty finansowania w ramach limitu faktoringowego to 250 mln zł (min. 4,4 mln zł). Jeśli termin zapadalności limitu przypada po 31 grudnia 2020 r., to kwota finansowania nie powinna przekraczać dwukrotności łącznego rocznego wynagrodzenia pracowników faktoranta lub 25% łącznych obrotów, rozumianych jako przychód netto ze sprzedaży towarów, usług i operacji finansowych w 2019 r. Przyznanie finansowania oraz gwarancji zależy od zdolności i wiarygodności kredytowej firmy. Wniosek o gwarancję z Funduszu Gwarancji Płynnościowych można złożyć wraz z wnioskiem o kredyt w dowolnym oddziale Alior Banku. Dostępna jest też infolinia pod nr 19 502.

Ile to kosztuje? Prowizja za udzielenie gwarancji z FGP wynosi:

  • dla średniego przedsiębiorcy przy kredycie do roku – 0,25%, na 1-2 lata – 0,55%;
  • dla dużego przedsiębiorcy przy kredycie do roku 0,50%, na 1-2 lata – 1,15%.

Gwarancją z tego samego funduszu da się także zabezpieczyć kredyty obrotowe dla średnich i dużych firm na okres do 27 miesięcy, a także kredyty w rachunku bieżącym oraz kredyty odnawialne i nieodnawialne, jeśli umowa została zawarta po 1 marca 2020 r.  Maksymalna kwota nie powinna przekroczyć 200 mln zł. Dodatkowy warunek to nieznajdowanie się w trudnej sytuacji na dzień 31 grudnia 2019 r. oraz nieposiadanie zaległości w ZUS-ie, KRUS-ie czy US-ie na dzień 1 lutego 2020 r.

Skorzystaj z rankingu kredytów gotówkowych i wybierz dla siebie ofertę >>

Jakie dokumenty są potrzebne do ubiegania się o kredyt z gwarancją?

Przedsiębiorca powinien mieć ze sobą:

  • pismo z uzasadnieniem potrzeby płynności i wpływu pandemii na sytuację finansową,
  • wniosek o kredyt wraz z wymaganymi załącznikami,
  • wniosek o udzielenie gwarancji z BGK w ramach portfelowej linii gwarancyjnej,
  • uproszczone prognozy finansowe,
  • wstępne dane finansowe za 2019 r. i ostatni kwartał lub wstępne dane finansowe za ostatni kwartał.

Dodano:
16 Paź 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły