PKO TFI wciąż liderem na rynku PPK

  • 23 Paź 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(1)
Pracownicze Plany Kapitałowe działają już od ponad roku. W PKO TFI rachunki w tym celu założyło więcej niż 400 tys. osób. Łączna kwota na kontach przekroczyła 750 mln zł. 27 października mija termin zawierania umów dotyczących PPK przez średnie firmy, więc wynik PKO może się znacznie zwiększyć.
PKO TFI wciąż liderem na rynku PPK

PKO TFI na rynku PPK

Udział PKO TFI w aktywach PPK obsługiwanych przez towarzystwa funduszy inwestycyjnych to 41%, a udział we wszystkich aktywach na rynku PPK – 35% (stan na wrzesień). Według Wilhelma Mikołajczyka, dyrektora zarządzającego Pionu Sprzedaży PKO TFI uczestników i pieniędzy na kontach wciąż przybywa mimo wyjątkowo trudnego roku dla firm. Łączne aktywa subfunduszy sięgają 750 mln zł.

Do tej pory PPK wdrożyły tylko duże firmy, a więc takie, które zatrudniają powyżej 250 pracowników (według stanu na koniec 2018 r.). Ten etap udało się zamknąć już w zeszłym roku. Kolejne firmy miały wdrożyć PPK na początku (zatrudniające powyżej 50 pracowników) lub w połowie roku (powyżej 20 pracowników), ale terminy zostały wydłużone ze względu na pandemię. Ostateczna data dla średnich przedsiębiorstw to 27 października 2020 r. na podpisanie umowy o zarządzanie PPK i 10 listopada 2020 r. na podpisanie umowy o prowadzenie PPK. Sektor finansów publicznych bez względu na stan zatrudnienia musi podpisać umowę o zarządzanie do 26 marca i umowę o prowadzenie PPK do 10 kwietnia 2021 r., natomiast pozostałe podmioty zatrudniające mają czas kolejno do 23 kwietnia i 10 maja 2021 r.

Czy opłaca się oszczędzać na Pracowniczych Planach Kapitałowych? >>

Zawieranie umowy o PPK z PKO TFI

Ważną zaletą obsługi PPK przez PKO TFI jest rozwinięty system internetowy i-PPK. Pozwala on na zawarcie umowy o zarządzanie i prowadzenie Planami w zaledwie kilka minut. Druga czynność obejmuje zapisywanie pracowników oraz realizację wdrożeń w firmach. Klienci mają też dostęp do  bogatej biblioteki materiałów instruktażowych w formie infografik, animacji czy filmów. Korzystając z usług PKO TFI firmy mogą liczyć na wsparcie w kwestiach merytorycznych i technicznych (także online) na każdym etapie współpracy. Przedsiębiorstwo zyska dostęp do systemu, który pozwoli na obsługę dokumentacji kadrowej i indywidualnych kont pracowników. Osoby, które korzystają z PPK i mają rachunek w PKO BP, mogą podejrzeć stan konta w ramach usługi Moje aktywa, a także odwiedzić jeden z tysiąca oddziałów banku, by dowiedzieć się szczegółów.

Jak zacząć współpracę z PKO TFI przy zarządzaniu PPK?

Po pierwsze należy przygotować niezbędne dane do zawarcia umowy, a więc m.in. NIP i REGON, a następnie wejść na stronę https://ippk.pl/agreement i wypełnić formularz. Po upewnieniu się, że wszystkie dane są prawidłowe, a wymagane oświadczenia zaznaczone, zapisuje się dane, co jest równoznaczne z zawarciem umowy o zarządzanie PPK.

Dodano:
23 Paź 2020

1 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

  • piotr Ekspert 27 października 2020
    Dla mnie niezależnie kto jest liderem rynku ppk, ważne aby całość wypaliła i działała tak sprawnie jak w krajach zachodnich, gdzie taka forma wspierania pracowników jest bardzo chwalona. Na emerytury i tak już nie licze by były godne, a tu można sobie powoli do tego dorobić.
    Malek Anna Ekspert 10 listopada 2020
    Cześć Piotr, zapraszam Cię do dyskusji o PPK w komentarzach pod tym artykułem: https://direct.money.pl/artykuly/porady/pracownicze-plany-kapitalowe---czy-oplaca-sie,186,0,2433978.html Tam zgromadziliśmy kilka punktów widzenia.

Podobne artykuły